Jak przygotować projekt?

Poniżej zawarte są najważniejsze wytyczne dotyczące projektów wykonanych przez Klientów:Przed przygotowaniem projektu prosimy ustawić tryb kolorystyczny programu na CMYK. Prace powinny być przygotowane w formacie PDF - kompozyt z 2 mm spadami, z zaznaczonym formatem netto. Przyjmujemy również prace w programach Corel Draw 11, Photoshop CS3, Adobe InDesign CS3 oraz Adobe IllustratorCS3. Ewentualne zamknięcie prac wykonywane jest odpłatnie.

Prosimy zachować sobie edytowalną wersję projektu.

Format netto to format końcowy pracy. Obszar poza formatem netto zostanie obcięty. Spady (2 mm z każdej strony) – obszar pracy, na który rozciąga się tło projektu, oraz wszystkie elementy grafiki, które mają dochodzić do samej krawędzi pracy. Istotne elementy graficzne oraz tekst – prosimy odsunąć o 3 mm od formatu netto.
Teksty muszą być zamienione na krzywe. Teksty, które po wydruku mają być w kolorze czarnym powinny zawierać tylko 100% K. Prosimy umieszczać w pracy bitmapy i zdjęcia przygotowane w trybie CMYK o rozdzielczości od 250 dpi do 350 dpi. Nie zalecamy używania kolorów RGB - następuje wtedy rozbicie kolorów podstawowych na trzy pochodne, skutkuje to wypłukanymi kolorami, efektem szarości i braku kontrastu. Krycie farbą maksymalnie może wynosić do 280% sumy palety CMYK. Czarna apla powinna mieć skład maksymalnie 30%C 30%M 30%Y 100%K. Do projektowania prosimy nie używać Worda, PowerPointa, ani obiektów z tych programów Materiały do projektów. Jeśli Państwo zamawiają projekt u nas, prosimy o trzymanie się następujących wytycznych:
- Całość tekstu prosimy przesłać do nas w formie pliku tekstowego z rozszerzeniem .doc lub .txt.
- Zdjęcia mające znaleźć się w projekcie powinny mieć rozdzielczość 300dpi, i być zapisane w trybie kolorystycznym CMYK.
- Zdjęcia powinny mieć 300dpi już w rozmiarze docelowym(takim, jaki będą miały na druku). Zamiana na CMYK z domyślnego w internecie oraz aparatach cyfrowych trybu RGB najwygodniej przebiega w programie Photoshop.

Wszelkie logotypy prosimy przesyłać w formie plików wektorowych, czyli wykonane w programach Corel (.cdr, wersja 11) oraz Adobe Illustrator (.ai, wersja CS3).

Prosimy nie przesyłać logotypów w plikach .jpg .gif.

W związku z awarią serwerowni OVH, nasz sklep w najbliższych dniach nie będzie działał w pełnej funkcjonalności. W sprawie złożonych zamówień prosimy o kontakt mailowy pod adresem: biuro@ulotkowo.pl lub numerem telefonu 616540680.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. 
 
Zespół Ulotkowo.pl